08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de yaz spor okulları açılacak

Merkezefendi’de yaz spor okulları açılacak

Haber Merkezi - 6 Haziran 2022 Pazartesi - 16:42 Merkezefendi’de yaz spor okulları açılacak

Merkezefendi Belediyesi tarafından yaz spor okulları açılacak. 13 branşta eğitim verecek yaz spor okulları için kayıtlar başladı.

A- A+

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce futbol (7-14 yaş), basketbol (7-17 yaş), voleybol (9-16 yaş ), tenis (7 yaş ve üzeri), badminton (7 yaş ve üzeri), robotik kodlama (6-12 yaş), jimnastik (4-12 yaş), halk oyunları (9 yaş ve üzeri), satranç ve akıl oyunları (5 yaş ve üzeri), pilates (16 yaş ve üzeri), zumba (15 yaş ve üzeri), fitness (18 yaş üzeri kadınlar) ve güreş (7-12 yaş arası) dallarında yaz spor okulları düzenlenecek.

Kurslar; Selçukbey Spor Eğitim Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Merkezi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Merkezi, Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve Karaman Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezinde ücretsiz olarak verilecek.

Kurslar için kayıtlar, https://www.merkezefendi.bel.tr/kurs/ adresinden yapılacak ve 13 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konuyla ilgili “Sağlıklı yaşamın en önemli kriterlerinden biri olan spora evlatlarımızı teşvik etmek ve Merkezefendi’nin gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek amacıyla yaz spor okulumuzu bu yıl da hizmete sunuyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak çocuklarımızın yanında olmaya, onları spora teşvik etmeye devam edeceğiz. Spor kurslarımızla da çocuklarımızın var olan potansiyellerini ortaya çıkarıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve hemşehrilerimiz güzel ortamlarda, alanında deneyim sahibi antrenörlerimizin gözetiminde eğitimlerini alacaklar. Tüm çocuklarımızı ve hemşehrilerimizi yaz spor okullarımıza bekliyoruz” açıklamasını yaptı.