08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de Köy Enstitüleri’nin 82.kuruluş yıldönümü etkinliği

Merkezefendi’de Köy Enstitüleri’nin 82.kuruluş yıldönümü etkinliği

Haber Merkezi - 17 Nisan 2022 Pazar - 18:43 Merkezefendi’de Köy Enstitüleri’nin 82.kuruluş yıldönümü etkinliği

Türk eğitim sisteminde bir döneme damgasını vuran Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesinin, eğitimle ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile birlikte düzenlediği etkinlik, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Etkinlikte, Yücel’in Çiçekleri isimli belgesel gösterime sunuldu. Ayşe Gedizlioğlu’nun şefliğinde Mandos Mandolin dinletisi ve halk dansları gösterisi de etkinliğe renk kattı.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, burada yaptığı konuşmada “Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıldönümü için bugün buradayız, birlikteyiz. Aydınlanmanın, çağdaş düşüncenin, laikliğin anlatıldığı o güzel günleri bir kez daha bugün sizlerle birlikte yaşayacağız ve anacağız. Aramızda köy enstitülerinden de sevgili büyüklerimiz var. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren her etkinliğimizi odalarımızı, derneklerimizi paydaş yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Katılımız bize güç verdi destek verdi. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi de kutluyorum” dedi.