05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de iyilik hareketiyle bin kişi sevindirildi

Haber Merkezi - 19 Kasım 2020 Perşembe - 15:22 Merkezefendi’de iyilik hareketiyle bin kişi sevindirildi

Merkezefendi Belediyesi’nin 200 yerleştirdiği ‘giysi kumbaraları’nda toplanan kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası giysi ve tekstil ürünleri, Merkez Eli Kıyafet Mağazası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

A- A+

Merkez Eli Mağazası’ndan 50 günde 3 bin parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Özel olarak kurulan tesiste yıkanıp, ütülenerek hijyenik bir şekilde kullanıma hazır hale getirilen ürünler, Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binası karşısındaki Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki ‘Merkez Eli Mağazası’nda raflardaki yerini alıyor.

Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahipleri, kişi başı ilk ayda üç ürün, daha sonraki aylarda ise iki ürün alabiliyor. Pandemi tedbirleri kapsamında ürünler denenmeden, ölçü alınarak ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Merkez Eli Mağazası’na gelerek ilk önce kayıt oluşturuyor, daha sonra da hazır halde bulunan ürünleri teslim alıyor.

“VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hizmete başlayan ‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’nın amacına uluşmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Merkezefendililerin projeye büyük bir ilgiyle sahip çıktılarını ve kumbaraları doldurduklarını belirten Başkan Doğan, “Yaklaşık 50 gün önce başlattığımız projemiz amacına ulaşıyor. Bugüne kadar bin ihtiyaç sahibi vatandaşımız iyilik hareketimizden yararlandı. Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın hizmetindeyiz” diye konuştu.