Merkezefendi’de düzenlenen Engelsiz Fest başladı – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de düzenlenen Engelsiz Fest başladı

Merkezefendi’de düzenlenen Engelsiz Fest başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Aralık 2023 Cuma - 17:11Güncelleme: 1 Aralık 2023 Cuma - 17:11
Merkezefendi’de düzenlenen Engelsiz Fest başladı

Merkezefendi Belediyesince, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen ‘Engelsiz Fest’ başladı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Engelsiz Fest, kortej yürüyüşü ile başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, korteji katılarak özel bireyler ve aileleri birlikte yürüdü.

Festivalin açılış programına CHP Partisi Meclis Üyesi Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

DOĞAN: HER ZAMAN ÖZEL BİREYLERİMİZİN YANINDAYIZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Engelsiz Fest’i üçüncü kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, özel bireylerin enerjisi, tebessümü ve mutluluğunun kendilerine güç kattığını söyledi.

Merkezefendi Belediyesinin her zaman özel bireylerin yanında olduğunu ifade eden Doğan, “Engelsiz Yaşam Akademimizde kurs sayılarımızı artırdık. Çocuklarımızın bütçelerine üretim odaklı projeler gerçekleştirerek katkıda bulunuyoruz. İlçemizdeki her hizmeti ortak akıl ile gerçekleştiriyoruz. Engelleri hep birlikte aşmaya devam ediyoruz. Geziler, piknikler ve birçok sosyal aktivite gerçekleştirdik özel bireylerimiz için. Kötü günlerimizde de hep beraber olduk, iyi günlerimizde de. Engelsiz Yaşam Akademimizle bir aile olduk. Yerel yöneticiler olarak özel bireylerimizin konforunu sağlamak zorundayız. Her zaman özel bireylerimizin ve ailelerinin yanında olacağımıza bir kez daha söz veriyorum”dedi.

HORZUM: ÖZEL BİREYLERE DAHA FAZLA FIRSAT VERİLMELİ

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum ise, “Özel çocuklarımızı topluma kazandırmak için büyük emek veren değerli anne ve babaların ellerinden öpüyorum. Özel çocuklarımızı asla toplumdan ayırmayacağız. Çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olan Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a da teşekkür ediyorum. Onlara her zaman daha fazla fırsat vermeliyiz” diye konuştu.

ÇAVUŞOĞLU: MERKEZEFENDİ ÖRNEK İLÇE

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Bülent Nuri Çavuşoğlu da Merkezefendi Belediyesinin Denizli’de ve Türkiye’de örnek bir ilçe olduğunu, bu konudaki emeklerinden dolayı Doğan’a teşekkür ettiğini belirtti.

ÜRÜNLER SERGİLENDİ, SPOR KULÜPLERİNE YARDIM YAPILDI

Festival programı kapsamında, Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel bireylerin el emeği ürünler, açılan stantlarda sergilendi. ‘Engelsiz Survivor’ etkinliği ile özel bireyler birbirinden farklı parkurlarda kıyasıya yarıştı.

İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren engelli spor kulüplerine de malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.