27.03.2023, Pazartesi
11 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de binlerce kişiye spor kursu

Merkezefendi’de binlerce kişiye spor kursu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Kasım 2022 Cuma - 13:48Güncelleme: 4 Kasım 2022 Cuma - 13:49
Merkezefendi’de binlerce kişiye spor kursu

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, belediyeye ait 13 tesiste 13 farklı branşta vatandaşlara spor kursları veriliyor.

Merkezefendi Belediyesinin kış döneminde düzenlediği spor kurslarına ilgi yoğun oldu. 10 bin dolayında katılımla verilen kurslar; basketbol, futbol, voleybol, tenis, satranç ve akıl oyunları, pilates, zumba, badminton, robotik kodlama, cimnastik, halk oyunları, fitness ve güreş branşlarında düzenlendi. Kurslarda 55 antrenör görev aldı.

Vatandaşlar, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Merkezi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Merkezi, Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Spor Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve Karaman Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’ndeki kurslardan ücretsiz yararlanıyor.

Haberin DevamıReklam

İlçedeki herkese sporu aşılayacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizde yaşayan kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz için 13 farklı branşta kurs açarak sporu tabana yayıyoruz. Kış spor okullarında kursiyerlerimizin sağlıklı ve dinamik bir hayat sürdürebilmeleri için spor hizmetlerimize devam ediyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verdiğimiz kurslarımız sayesinde çocukların ve gençlerimizin hem spor yapmasını hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın kendi yeteneklerini keşfetmesi için bu kurslar çok önemli. Gençlerimize spor ve eğitim konusunda ciddi destek sağlıyoruz” dedi.