Liseli gençlerden 19 Mayıs’a özel resim sergisi – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Liseli gençlerden 19 Mayıs’a özel resim...

Liseli gençlerden 19 Mayıs’a özel resim sergisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mayıs 2022 Salı - 11:26Güncelleme: 17 Mayıs 2022 Salı - 18:04
Liseli gençlerden 19 Mayıs’a özel resim sergisi

Merkezefendi Belediyesi ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğinde hazırlanan "Boy Portre Gençlik Sergisi" Merkezefendi Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Merkezefendi Belediyesi, sanata destek çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Merkezefendi Belediyesi ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümünde, ‘Boy Portre Gençlik Sergisi’ açıldı. Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki sergide, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencileri tarafından yapılan resimler sergilenirken,  Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, stantları gezerek genç sanatçılarla sohbet etti.

“19 MAYIS RUHUNU YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Büyük emekler vererek yapılan resimlerin çok kıymetli olduğunu belirten Doğan, sanata ve sanatçıya destek olduklarını söyledi. Doğan, “Milli bayramlarımızı Merkezefendimizde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Merkezefendimize yakışır bir şekilde kutlamaya başladık. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak aynı zamanda sanata, sanatçıya da değer ve destek veren bir belediyeyiz. Çünkü biz Atatürk’ün istediği o muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak, bir taraftan çocuklarımıza bilimi öğretirken bir taraftan da onların yaratıcı düşünme yeteneklerini güçlendirmemiz gerekiyor. Bunun da tiyatroyla, sinemayla, sanatla ve müzikle olacağına inanıyorum. 19 Mayıs ruhunu, o gençlik ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz. Coşkuyu hep birlikte Merkezefendimizde bir hafta boyunca yaşayacağız. Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz günlerini, aylarını vererek çok güzel çalışmalar yaptı. Bu işe katkı veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.