20.01.2021, Çarşamba
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Basket’te Ateşdağlı’nın yerine Aktaş

Haber Merkezi - 28 Aralık 2020 Pazartesi - 21:04 Denizli Basket’te Ateşdağlı’nın yerine Aktaş

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in inişli çıkışlı grafiği koç değişikliği ne yol açtı. Yönetim, Şahin Ateşdağlı ile yollarını ayırdı, göreve Zafer Aktaş’ı getirdi.

A- A+

Takımın yeni koçu Zafer Aktaş ile mulüp başkan Veli Deveciler, asbaşkan Gökhan Gökşin ve yönetici Ali Yaman’ın katıldığı törenle sözleşme imzalandı. Daha önce Akhisar Belediyesi ve Bornova Belediyesi ile TBL deneyimi yaşayan Aktaş, iki sezondur Süper Lig ekibi Bahçeşehir Koleji’ni çalıştırıyordu. Aktaş, üç hafta önce Bahçeşehir Koleji’nden ayrılmıştı.

Asbaşkan Gökhan Gökşin, göreve gelen Zafer Aktaş’a başarılar diledi. Gökşin,” Kan değişikliğine ihtiyaç vardı. Şahin hocamızla oturduk konuştuk ve yollarımızı ayırdık. Kendisine teşekkür ediyor bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz”dedi.

ATEŞDAĞLI’DAN VEDA MESAJI

Görevinden ayrılan Şahin Ateşdağlı ise kendisine ait sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı.  Ateşdağlı, mesajında “3 sezon boyunca iyisiyle, kötüsüyle her zaman inanç ve keyif ile hizmet ettiğim Denizli Basket ailesinden ayrılma kararı almış bulunuyorum. Başta buraya gelmemde vesile olan yönetim ve daha sonra da yönetimi devralan ve her daim yanımızda olan yönetim kurulumuz olmak üzere tüm kulüp çalışanı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bir parantez de bizim en büyük destekçimiz olan pota arkası başta olmak üzere tüm basketbola gönül vermiş taraftarlarımıza açmak gerek. Çok güzel günler geçirdiğimiz bu birliktelik bugün itibariyle bitmiş olsa da sizler ile birlikte o coşkulu arenada buluşmak dileğiyle” ifadelerine yer verdi.

ERTELENEN MAÇ ÇARŞAMBA GÜNÜ

Öte yandan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, çarşamba günü PAÜ Arena’da ertelenen Bornova Belediyespor maçını oynayacak. Karşılaşma saat 15.00’te başlayacak.