27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Basket, Yalova deplasmanında galibiyet arayacak

Haber Merkezi - 17 Şubat 2021 Çarşamba - 10:07 Denizli Basket, Yalova deplasmanında galibiyet arayacak

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, haftayı SEM 177 Yalovaspor deplasmanında geçirecek. Denizli temsilcisinin hedefi, galibiyet süresini bu karşılaşmada da sürdürmek.

A- A+

Son 3 maçını kazanarak zirveyle arasındaki puan farkını indiren ve 28 puanla 6. sırada bulunan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, bu hafta deplasmanda kendisiyle aynı puana sahip 7. sıradaki SEM 177 Yalovaspor ile karşılaşacak. İlk yarıdaki maçı 73-69 kazanan Denizli Basket, rövanşı vermeyerek yoluna kayıpsız devam etme isteğinde.

Kulüp başkanı Veli Deveciler, yaptığı açıklamada, inişli çıkışlı bir süreçten sonra yeniden liderlik yarışı içine girdiklerini, iyi ve zevk veren bir basketbol oynadıklarını, bu hafta deplasmanda karşılaşacakları Yalovaspor maçını da kazanmak istediklerini, ancak rakiplerinin  iyi bir takım olduğunu ve karşılaşmanın zorlu geçeceğini söyledi.

Kazanmaları halinde önemli bir engeli daha geride bırakmış olacaklarını belirten Deveciler, “Oyuncularımız ve teknik ekip, her şeyin bilincinde, iyi çalışıyorlar. Tüm şehrin, takımımıza destek ve güç vermesini bekliyoruz. 12 maçımız kaldı ve her biri final olan bu maçları, tek tek düşünüp, bu 12 maçın sonunda Süper Lig sevincini, kupayı kaldırarak yaşamak istiyoruz. Süper Lige çıkmak, oyuncuların, teknik ekibin ve bu şehrin başarı öyküsü olacaktır. Aynı inançla, kenetlenerek, hep birlikte bunu başarmalıyız” dedi.