15.05.2021, Cumartesi
15 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Tefenlili: Hedefimiz Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı...

Tefenlili: Hedefimiz Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmak

Haber Merkezi - 4 Mayıs 2021 Salı - 15:50 Tefenlili: Hedefimiz Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmak

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Asbaşkanı Veli Tefenlili, hedeflerinin Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmak ve Avrupa kupalarına katılmak olduğunu belirtti.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Asbaşkanı Veli Tefenlili, ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğa ulaşmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek,“Öncelikle şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz, sevinçliyiz. İki yıldır tüm kulüp olarak gecemizi gündüzümüze katarak, bu başarının sağlanması için el birliği ile mücadele ettik. Sonunda da karşılığını şampiyon olarak aldık. İnanın bunun hazzı parayla pulla ölçülemeyecek kadar büyük. Denizli olarak şampiyon olup kentimizin ismini ülke çapında duyurmak bizi oldukça gururlandırdı. Bu onur ve gurur tüm Denizli’nin. Şampiyonluğumuzu tüm Denizli halkına armağan ediyoruz” dedi. 

Gelecekle ilgili planlamaya da değinen Tefenlili, “Amacımız Basketbol Süper Ligi’nde öncelikle kalıcı olmak ve Avrupa kupalarına katılmak. Ayrıca yarışmacı bir takım kurmak istiyoruz. Altyapı sistemimizi kuracağız. En alt yaş kategorisinden itibaren basketbola gönül vermiş yetenekli oyuncuları ortaya çıkararak, onları A takımda oynayacak seviyeye getirmek istiyoruz. Altyapı bizim için çok önemli. Buradan yetişecek oyuncular öncelikle Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’e, daha sonrada inşallah Türk Basketboluna hizmet verecekler. Gelecek sezon Süper Ligde mücadele ederken Anadolu Efes, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi takımları Denizlili basketbolseverlerle buluşturacağız. Taraftarlarımıza bol galibiyetli güzel maçlar izlettirmek istiyoruz. Taraftarlarımız bize bu gururu yaşatan oyuncularımıza inansın, güvensin ve destek olmaya devam etsin. Kentin ismini başarılarımızla duyurmaya Süper Ligde de devam edeceğiz” diye konuştu.