24.05.2022, Salı
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Çiftçiden Merkezefendi Belediyesine gübre teşekkürü

Çiftçiden Merkezefendi Belediyesine gübre teşekkürü

Haber Merkezi - 20 Nisan 2022 Çarşamba - 10:21 Çiftçiden Merkezefendi Belediyesine gübre teşekkürü

Kırsal Kalkınma Eylem Planı doğrultusunda 100 ton gübre desteği alan çiftçiler, katkıdan dolayı Merkezefendi Belediyesine teşekkür etti.

A- A+

Daha önce üreticilere fide, küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunan Merkezefendi Belediyesi arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere de 60 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği sağlamıştı.

Destekten yararlanan Mustafa Çoban, “Bu yıl girdi maliyetleri pahalı olduğundan dolayı kara kara düşünüyorduk. Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan gübre desteğinde bulundu. Eğer gübre olmasaydı ekim yapabilmek için kara kara düşünecektik. Bu yıl girdi maliyetleri pahalı olduğundan çiftçimiz kazanamıyor. Bir çuval gübre 480 Türk Lirasıydı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a desteğinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Üreticiye desteklerinden dolayı Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür eden Osman Dikmen ise, “Ekim, kasım gibi tarlaya gübre almamız gerekiyordu. Gübre alamadığımız için aralık ayına bıraktık. Biz gübre alacağımız zaman fiyatı 480-500 Türk Lirası civarındaydı. Onu alamadığımız için beklemek zorunda kaldık. Muhtarımız bizleri bu destekle alakalı bilgilendirdi. Bu sayede biz de başvurduk ve bir ton gübre istihkakımız çıktı, ekinlerimizi ekebildik. Şeniz Hanıma üreticiye destek olduğu için saygı ve şükranlarımı sunuyor, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, “Üreticimizin her zaman yanındayız. Çiftçilerimize her alanda destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Çiftçilerimizin gelir düzeyini artırmak en büyük dileğimiz. Üreticilerimize fide, küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunmuştuk. Gübre desteğiyle üreticilerimize destek olduk. Desteğimizin üreticilerimizi mutlu etmesi bizleri de sevindirdi” açıklamasını yaptı.