30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Alzheimer Yaşam Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldı

Alzheimer Yaşam Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldı

Haber Merkezi - 15 Temmuz 2021 Perşembe - 17:18 Alzheimer Yaşam Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldı

Merkezefendi Belediyesince inşa edilen Alzheimer Yaşam Merkezi’nin, Ağustos ayının ilk haftası itibariyle Alzheimer tanısı konulan yaşlılar ile ailelerine hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından Alzheimer rahatsızlığı bulunan vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı Alzheimer Yaşam Merkezi’nin iç dekorasyon çalışmaları ve peyzaj düzenlemelerinde sona gelindiği bildirildi. Merkez’in, Ağustos ayının ilk haftası itibariyle Alzheimer tanısı konulan yaşlılara ve ailelerine hizmet vermeye başlayacağı kaydedildi. Alzheimer rahatsızlığı bulanan vatandaşların çeşitli aktivite ve etkinliklerle sosyalleştiği, yakınlarının da bilgilendirilip yönlendirileceği Alzheimer Yaşam Merkezi’ne kayıtlar, çağrı merkezi ve https://www.merkezefendi.bel.tr/alzheimer_merkezi/ adresi üzerinden devam ettiği belirtildi.  

Merkezin hem Alzheimer teşhisi konulan büyüklere hem de yakınlarına birçok avantaj sağlayacağını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Alzheimer tanısı bulunan büyüklerimizin sosyalleşme dönemlerini uzatmak istiyor, bunun için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızdan biri olan, Denizli’nin ilk ve tek Alzheimer Yaşam Merkezi’ni ilçemize kazandırdık. Rahatsızlığın evrelerinin süresinin uzatılmasını, yakınlarının eğitim ve seminerlere katılarak bilgilendirilmesini sağlayacak bir sistem oluşturduk. Biliyoruz ki bu tür merkezlerin sayısının artması gerekiyor. Merkez sadece Alzheimer’lı büyüklerimizin sosyal yaşama katılmasını sağlamayacak, önleyici ve destekleyici hizmetler de verecek. Hem büyüklerimize hem de yakınları için birçok avantaj sağlayacağız. Böylelikle merkezimiz sayesinde Alzheimer tanısı bulunan büyüklerimizin ve ailelerinin hem yaşam kalitesi artacak hem de verimli zaman geçirecekler. Alzheimer Yaşam Merkezimiz Ağustos ayının ilk haftasında hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu.