09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Alzheimer Yaşam Merkezi’nde eğitimler devam ediyor

Alzheimer Yaşam Merkezi’nde eğitimler devam ediyor

Haber Merkezi - 4 Ağustos 2022 Perşembe - 14:32 Alzheimer Yaşam Merkezi’nde eğitimler devam ediyor

Merkezefendi Belediyesi Alzheimer Yaşam Merkezi’nde ilk ve orta evredeki hastalara yönelik psikomotor beceri, zihinsel aktivite ve bedensel egzersiz çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

A- A+

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Alzheimer Yaşam Merkezi’nde rahatsızlığı olan büyüklere uzman eğitmenler tarafından destek verilmeye devam edildiğini dile getirdi. Alzheimer ve demans tanılı ilk ve orta evredeki hastalara psikomotor beceriler, zihinsel aktiviteler ve bedensel egzersiz çalışmaları yaptırıldığını kaydeden Doğan, bu kapsamda hasta ve hasta yakınlarına psikolojik destek sağlandığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Alzheimer Yaşam Merkezi’ne gelen büyüklerin hayatını kolaylaştırmaktan memnun olduğunu ifade eden Doğan, “Alzheimer teşhisi konulan değerli büyüklerimize zihin ve bedensel egzersizler uzman eğitmenlerimiz tarafından yaptırılıyor. Rahatsızlığın başlangıç ve erken orta dönemleri var. Bu eğitimler sayesinde alzheimer rahatsızlığı olan büyüklerimize günlük yaşam aktivitelerini sürdürebilmesi için gereken özveriyi gösteriyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak büyüklerimizin sosyal yaşamlarını da renklendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Merkeze başvuruların şahsen ve www.merkezefendi.bel.tr adresinden yapabildiği belirtildi.