26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Aki’den “haysiyet cellatlığı yapılıyor” savunması

Aki’den “haysiyet cellatlığı yapılıyor” savunması

Haber Merkezi - 7 Ağustos 2020 Cuma - 19:42 Aki’den “haysiyet cellatlığı yapılıyor” savunması

Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, 8 milyonluk vurgun iddialarıyla ilgili “önceki dönem idarecileri hedef gösterilerek haysiyet cellatlığı yapılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

A- A+

Merkezefendi Belediye Meclisinin toplantısında gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, Başkan Şeniz Doğan’a önce bu olayı duyar duymaz hassas davranıp yargıya intikal ettirdiği için teşekkür etti. “Kamu malına el uzatan her kim olursa olsun cezasını çekmeli ve bu eller kırılmalıdır” diyen Aki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SUÇA UYGUN SUÇLU ÜRETME ÇABASI”

“Takip ettiğimiz kadarıyla ortada bir suç var, bu çok açık. Ancak bizi üzen suça uygun suçlu üretme çabasıdır. Bu olayda algı operasyonu yapılarak, önceki dönem idarecileri hedef gösterilerek haysiyet cellatlığı yapılıyor. Bu haberi basına veren kimse kınıyoruz. Eminiz ki suçlular ortaya çıkınca sizler de kınayacaksınız.

Bu asılsız haber ve iftiralarda önceki dönem belediye başakınımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu ve başkan yardımcısı Yusuf Görgüç hedef alınarak, iftira ve karalamalarla itibarsızlaştırılma algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu yöneticiler üzerinden hedef AK Parti belediyeciliğini de itibarsızlaştırmaktır. Önceki dönemle ilgili bakılacak olan her dosyada AK Parti belediyeciliğinin yatırımları, AK Parti belediyeciliğinin hizmetleri görülecektir.”