01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Aile Rehberlik Merkezi’nden Merkezefendililere ücretsiz hukuki...

Aile Rehberlik Merkezi’nden Merkezefendililere ücretsiz hukuki ve psikolojik destek

Haber Merkezi - 3 Eylül 2020 Perşembe - 12:28 Aile Rehberlik Merkezi’nden Merkezefendililere ücretsiz hukuki ve psikolojik destek

Merkezefendi Belediyesince hayata geçirilen Aile Rehberlik Merkezi, ilçede yaşayanlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sağlıyor.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulan Aile Rehberlik Merkezi, faaliyete başladıktan sonraki ilk üç haftada kapasitesinin yüzde 35’ini doldurdu. Merkezde haftanın 5 günü günde 7 saat, özellikle kadınlara ve çocuklara hukuksal ve psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

Her yaş grubundan kişinin rehberlik hizmeti aldığı merkezde çocuk gelişimi, aile içi düzen, iletişimsizlik ve geçimsizlik, üniversite ve iş kaygısı, Covid-19 korkusu, hukuki işlemlerde bilgilenme gibi konularda destek veriliyor. Başvuru yaparak kayıt oluşturan vatandaşlar ayda bir kez seansa gelerek 45 dakika bu hizmetten yararlanabiliyor. Randevu sistemi ile çalışan Aile Rehberlik Merkezi’nden hukuksal ve psikolojik destek almak isteyen Merkezefendililer, http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan kayıt oluşturarak randevu almaları gerekiyor.

Haberin DevamıReklam

“MUTLU AİLE”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Özellikle kadınlarımızın ve çocuklarımızın sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmeleri için vermiş olduğumuz hizmete hemşerilerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Gerek hukuksal gerek psikolojik anlamda hemşerilerimizin her zaman yanındayız. Merkezefendi Belediyesi olarak hemşerilerimizin derdine uzmanlarımızla derman oluyoruz. Mutlu çocuk, mutlu anne-baba, mutlu aile demektir. Bizler de huzurlu bir ilçe inşa etmek için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Şiddet gören, hor görülen kadınlarımızın, şiddet gören, istismara uğrayan çocuklarımızın, engelli kardeşlerimizin, üniversite ve iş kaygısı yaşayan gençlerimizin ve tüm hemşerilerimize hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.