08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. 1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma...

1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi yabancı misafirlerini ağırladı

Haber Merkezi - 29 Haziran 2022 Çarşamba - 15:15 1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi yabancı misafirlerini ağırladı

1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi, ilaç kullanımının sanat terapisi yoluyla azaltılmasını amaçlayan proje kapsamında yurt dışından misafirlerini ağırladı.

A- A+

Erasmus Plus ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen PABSEM projesi kapsamında , Polonya’dan gelen heyet, 1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi’ni ziyaret etti.

Projeyle, 65 yaş üzerindeki bireylerin, çoklu hastalıkları sebebiyle yöneldikleri ilaç kullanımının sanat terapisi yoluyla azaltılmasını amaçlanırkeni heyette bulunanlar Aktif Yaş Alma Merkezi’nde akıl oyunları programına devam eden büyükler, mangala etkinliğini birlikte gerçekleştirdi.

“BÜYÜKLERİMİZ İÇİN HER ŞEYE VARIZ”

Haberin DevamıReklam

Erasmus Plus ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen PABSEM projesinin Aktif Yaş Alma Merkezi’ni ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Türkiye’deki ortaklığını Denizlimizde faal olan USED’in üstlendiği PABSEM projesini, büyüklerimizi bilinçsiz ilaç tüketiminden sanat terapisi yoluyla kaçınmaya yöneltmesi sebebiyle çok anlamlı ve faydalı buluyorum. Proje paydaşlarının, büyüklerimizin mutluluğu ve sosyalleşmesi amacıyla hayata geçirdiğimiz 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezimizi ziyaretinden mutluluk duyduk. Onlar için de bu ziyaretin verimli geçmiş olmasını umuyorum. Büyüklerimiz için atılacak her türlü somut ve faydalı adıma destek vermeye bugünden sonra da hazırız” dedi.