1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde büyüklere akıllı telefon ve sosyal medya kullanma dersleri – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde...

1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde büyüklere akıllı telefon ve sosyal medya kullanma dersleri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 15:08Güncelleme: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 15:08
1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde büyüklere akıllı telefon ve sosyal medya kullanma dersleri

Merkezefendi Belediyesi 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde kursiyerlere yönelik kursların yanı sıra akıllı telefon, sosyal medya, bankamatik ve internet bankacılığı kullanımı konularında eğitim veriliyor.

1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi’nde Merkezefendili büyüklere yönelik akıl ve zeka oyunları kursları, resim kursu, halk oyunları kursu, bağlama kursu, spor yapma alışkanlığı kazandırmaya yönelik spor ve egzersiz eğitimleri sürüyor.

Öte yandan akıllı telefon, sosyal medya, bankamatik ve internet bankacılığı kullanımı konularında da uzmanlar tarafından ders veriliyor. Kursların yanı sıra aktif üyelere, seminerler, konferanslar, doğal afetlere karşı bilgilendirme, ilk yardım eğitimi ve psikolojik destek veriliyor.

“KURSİYERLERİMİZ TESİSTE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRİYOR”

Haberin DevamıReklam
Büyüklerin kurslara katılarak zamanlarını etkin ve verimli geçirdiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Üyelik sistemi ile çalışan merkezimizde, üyelerimizin talepleri doğrultusunda kurslarımız açılıyor. Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemize kazandırmış olduğumuz büyüklerin bir araya gelerek sosyalleştiği, kaliteli ve keyifli zaman geçirdiği tesisimizde kursiyerlerimiz hobilerini yapma imkanı buluyor. Akıl ve zeka oyunları, akıllı telefon ve sosyal medya eğitimi, spor ve egzersiz, resim, halk oyunları ve bağlama kursları uzman eğitmenlerimizin tarafından Merkezefendili büyüklerimize veriliyor. Kursiyerlerimizin huzurlu bir ortamda olabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyüklerimize merkezimizde, doğru ve etkili eğitim verilerek sağlıklı yaş almaları ve Alzheimer’a yakalanmamaları ve keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor” diye konuştu.