10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi...

1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi hizmet vermeye devam ediyor

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2022 Çarşamba - 16:19 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezi hizmet vermeye devam ediyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından 1200 Evler Mahallesi’ne kazandırılan Aktif Yaş Alma Merkezi’nde 60 yaş ve üzeri için düzenlenen kurslar devam ediyor.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, yaşlıların sosyalleşmesine katkıda bulunmak amacıyla hizmete açılan tesis, Merkezefendili kursiyerlere hizmet veriyor. 280 kursiyere akıl ve zeka oyunları kursları, resim kursu, halk oyunları kursu, bağlama kursu, spor yapma alışkanlığı kazandırmaya yönelik spor ve egzersiz eğitimleri, akıllı telefon ve sosyal medya ile bankamatik kullanım ve internet bankacılığı gibi uygulamaları öğrenmelerine yönelik dersler veriliyor.

Kursların yanı sıra aktif üyelere, seminerler, konferanslar, doğal afetlere karşı bilgilendirme, ilk yardım eğitimi ve psikolojik destek de sağlanıyor.

Haberin DevamıReklam

katılımcıların etkin ve verimli zaman geçirdiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Üyelik sistemi ile çalışan merkezimizde, amaçlarımız ve üyelerimizin talepleri doğrultusunda yeni branşlarda kurslarımız açılmaya devam ediyor. Akıl ve zeka oyunları, akıllı telefon ve sosyal medya eğitimi, spor ve egzersiz, resim, halk oyunları ve bağlama kursları uzman eğitmenlerimizin tarafından Merkezefendili büyüklerimize veriliyor. Kursiyerlerimizin huzurlu bir ortamda olabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyüklerimiz, tesisimizin bahçesinde bir araya gelerek hem sosyalleşiyor hem de kaliteli vakit geçiriyor. Merkezefendi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile insan odaklı çalışmaya devam edeceğiz” dedi.