02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. 12 engelli spor kulübüne malzeme ve...

12 engelli spor kulübüne malzeme ve ekipman desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Aralık 2022 Cumartesi - 16:01Güncelleme: 3 Aralık 2022 Cumartesi - 16:01
12 engelli spor kulübüne malzeme ve ekipman desteği

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen Engelsiz Fest kapsamında 12 engelli spor kulübüne malzeme dağıtımı gerçekleştirildi.

Merkezefendi Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam ediyor. İkinci kez düzenlenen ‘Engelsiz Fest’ farklı etkinliklerle sona erdi. Festival kapsamında düzenlenen törende 12 engelli spor kulübüne Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun tarafından malzemeleri ve ekipmanları teslim edildi. Destekten Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu Spor Kulübü, Denizli Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu Spor Kulübü, Dentaş Özel Eğitim Uygulama ve Spor Kulübü, Denizli İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi, Yukatel Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü, Sevgi ve Sessizler Spor Kulübü, İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Merkezi Spor Kulübü, Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu, Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü, Denizli Mavi Ay Otizm Spor Kulübü, Pamukkale Sağırlar Spor Kulübü ve Denizli Engelliler Spor Kulübü yararlandı.

COŞKUN’DAN TEŞEKKÜR

Haberin DevamıReklam

Engelli spor kulüplerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten Coşkun, “’Engelsiz Fest’in içerisinde futbol, voleybol, basketbol, judo, tekvando ve satranç gibi branşlarda destek olmak amacıyla yapmış olduğumuz ödül töreninde, 12 tane spor kulübümüzün ihtiyaçları doğrultusunda malzeme dağıtım programı düzenledik. Ödül törenine katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DESTEKLERİ ÇOK İYİ YAPIYORLAR”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, konuşmasında şunları söyledi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günümüzde bu günlerimizi bazı aktivitelerle gerçekleştirerek, özellikle engelsiz gruplarımızıda içimize alarak bir tık daha yukarıya gidebiliriz. Engelli aileleri olarak bizler yanımızdaki komşularımızı, arkadaşlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşları’nı da içimize nasıl alabiliriz bunun mücadelesi içerisindeyiz. Ama en azından yüzde 40 bunları aşabildiğimizi sanıyorum. Merkezefendi Belediyesi’nin engelli spor kulüplerimize yapmış olduğu malzeme yardımı ile beraberiz. Merkezefendi Belediyesi’nin dün başlattığı ‘Engelsiz Fest’ adı altında güzel bir organizasyonun içerisinde biz de yer aldık. Tüm ekibi ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ı tebrik ediyorum. Bizlerin can suyu olabilecek nokta atışlarını yani destekleri çok iyi yapıyorlar”

Festivalin ikinci gününde Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel bireylerin yaptığı el emeği ürünler stantlarda sergilendi. Festival süresince workshoplar, animasyonlar, yarışmalar ve sürpriz etkinlikler de yapıldı.