Kaklık Mağarası 6 bin ziyaretçiyi ağırladı – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. HONAZ
  8. /
  9. Kaklık Mağarası 6 bin ziyaretçiyi ağırladı

Kaklık Mağarası 6 bin ziyaretçiyi ağırladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Haziran 2024 Salı - 14:45Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı - 14:45
Kaklık Mağarası 6 bin ziyaretçiyi ağırladı

Denizli’nin Honaz ilçesinde bulunan ve Pamukkale'nin yerin altındaki benzeri olarak tanımlanan Kaklık Mağarası, bayram tatilinde 6 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Travertenleri, termal su havuzları, büyülü atmosferiyle yerin altındaki Pamukkale olarak adlandırılan Kaklık Mağarası Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisi oldu.

Altyapı olanakları iyileştirilen mağara da yapılan çevre düzenlemeleriyle havuz, kafeterya, çocuk oyun alanı, yöresel ürün standı gibi hizmetlerle aktivite çeşitliliği artırıldı.

Haberin DevamıReklam
Alternatif turizm destinasyonu haline gelen Kaklık Mğaarası, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı 6 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Denizli’de bulunan bu mağarayı ilk kez geldiği söyleyen Erol Akarsu, “İzmir’den geliyorum. Gelirken tereddütteydim. Yani böyle bir yer beklemiyordum. İnternetten de araştırdım, böyle bir yer olduğunu duyuyorduk. Ama canlı olarak gördüğümde çok harika bir yer. Herkesin gelip görmesini tavsiye ederim. Çok yoğunluk var. Olağanüstü bir yer. Dağın eteğinde değil de düz bir arazide olması çok güzel. Girdiğim anda da böyle bir yer beklemiyordum. Olağanüstü bir yer. İlk defa giriyorum, herkese tavsiye ederim” dedi.

DENİZLİ (İHA)