01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Polis, mevsimlik işçilerin çadırlarda yaşayan çocuklarını...

Polis, mevsimlik işçilerin çadırlarda yaşayan çocuklarını sevindirdi

Haber Merkezi - 12 Eylül 2020 Cumartesi - 12:56 Polis, mevsimlik işçilerin çadırlarda yaşayan çocuklarını sevindirdi

Denizli’nin Çivril ilçesinde, trafikte görev yapan polis ekipleri, kendi aralarındaki yardımlaşmayla sağladıkları oyuncakları, çadırlarda yaşam süren mevsimlik işçilerin çocuklarına dağıtarak sevindirdi.

A- A+

Ekmek parası için Şanlıurfa ve Adana’dan Çivril’e aileleriyle birlikte gelen çocuklar, yaz sıcağında çadırlarda kalarak zorlu bir yaşamın içinde buluyor kendilerini. Akranları gibi parklarda koşup eğlenmekten, oyuncaklarıyla oynamaktan olan bu çocukları polis amcaları unutmadı.

Çivril Bölge Trafik Amirliğinde görevli polis memurları, kendi aralarında topladıkları paraya yardımseverlerin de desteğini ekleyerek, mevsimlik işçilerin çocuklarına ayakkabı, terlik ve oyuncak aldı. Daha sonra da bunları kaldıkları yere götürüp dağıtımını yaptılar. Türk bayrakları da verilen 100 dolayındaki çocuğun sevinci ise görülmeye değerdi. Bazıları ilk defa kendi oyuncağına sahip olan çocuklar, polise teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

“ALLAH POLİSİMİZDEN VE DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN”

Polisin çocuklarına gösterdiği ilgi, sevgi ve şefkate teşekkür eden Mehmet Zeki Eroğlu, “Doğu ve Batı, hepimizin aynı bayrağın altında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Yaz dönemlerinde tarlalarda çalışabilmek için buralara geliyoruz. Sağ olsun devletimiz ve polisimiz bize yardımcı oluyor. Çivril halkı da misafirperver insanlar. Bizler buralarda hoşgörüyle karşılanıp imkan buluyoruz. Memlekete döndüğümüzde de buralardan doğuya gelen memurlarımızı baş üstünde tutmaya çalışıyoruz. Allah polisimizden ve devletimizden razı olsun” dedi.

DENİZLİ (İHA)