Işıklı Gölü’ndeki tekne turları denetlendi – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Işıklı Gölü’ndeki tekne turları denetlendi

Işıklı Gölü’ndeki tekne turları denetlendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Haziran 2024 Salı - 12:38Güncelleme: 4 Haziran 2024 Salı - 12:38
Işıklı Gölü’ndeki tekne turları denetlendi

Denizli'nin Çivril ilçesindeki Işıklı Gölü’nde nilüfer turlarının başlamasının ardından, Beydilli ve Seraserli mahallelerinden düzenlenen tek turları ilçe kaymakamı Hasan Akbulut tarafından denetlendi.

Türkiye’nin en büyük Nilüfer tarlalarında tekne turları başladı. 1 Haziran’da başlayan turlarla birlikte gölde tekne turu yapılan Beydilli ve Seraserli mahallelerini ziyaret eden Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, tekne sahipleri ve bölgede satış yapan esnafla bir araya geldi. Akbulut’a İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Çolak ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hamid Çakal eşlik etti.

Beydilli Mahallesi ziyaretinde tekne sahipleri ile bir süre sohbet eden Akbulut, tekne kullananları, konuklara yaklaşım ve tur esnasında güvenlik konusunda dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Haberin DevamıReklam
Bölgede gıda satışı yapan esnaflarla da bir süre görüşen Kaymakam Akbulut, daha sonra jandarma komutanlığına ait bot ile teknelerin tur güzergahlarını denetim yaptı. Teknecilerin güzergahlarına uymalarını isteyen Akbulut, sezon boyunca Jandarma timlerinin göl içinde devriye görevi yapacağını hem güvenlik hem de güzergah konusunda duyarlı olacaklarını belirtti.

DENİZLİ (İHA)