21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Elektriği kesilen KOAH hastası cihazını kahvehaneye...

Elektriği kesilen KOAH hastası cihazını kahvehaneye taşıdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Nisan 2022 Perşembe - 16:53Güncelleme: 28 Nisan 2022 Perşembe - 16:53
Elektriği kesilen KOAH hastası cihazını kahvehaneye taşıdı

Denizli’nin Çivril ilçesinde, faturasını ödemediği için evinin elektriği kesilen kısmi felçli KOAH hastasının, kullanmak zorunda olduğu solunum cihazını kahvehaneye taşımak zorunda kaldığı bildirildi.

İlçenin Emirhisar Mahallesi’nde ikamet eden 73 yaşındaki Ünal Güldal, kısmi felçli geçirdi. Aynı zamanda diyabet ve KOAH hastası. Emekli maaşıyla geçinen Güldal, son üç ayın elektrik faturasını ödeyemeyince dağıtım şirketi Aydem tarafından evinin elektriği kesildi.

“FATURALARIMI ÖDEYEMEZ OLDUM”

Eşinin vefatı nedeniyle yalnız yaşayan Güldal, “Evde bir elektrikli ısıtıcı, tost makinesi, televizyon ve buzdolabı var. Elektrikli soba vardı fatura çok gelince onun yerine kömür sobası kurdum. Emekli maaşımdan başka gelirim yok. Üç aylık faturam 4 bin 700 lirayı buldu. Ödeyecek gücüm yok. Ödeyemeyince elektriğimi kestiler” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SOLUNUM CİHAZINI KAHVEHANEDE KULLANIYORUM”

Nefes darlığı çektiğini bu nedenle solunum cihazı kullandığını belirten Güldal, “Elektrikler kesik. Bu nedenle iki günden bu yana solunum cihazını kullanamıyorum. Kahvehaneye gidip orada prize takıyorum. Başka ne yapabilirim? Elektrik şirketine gittim, taksit yapılsın istedim kabul etmediler. Bankaya gittim yaşlıyım diye kredi vermediler. Allah ne kadar yaşatırsa o kadar dayanacağım. Çarem yok. Nasıl olsa biz yolu tuttuk, gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Evde yiyecek bittiğinde yerine koyacak gücü olmadığını da belirten Güldal boş buzdolabını göstererek, “Yiyecek vardı, bitti. Bitince alıp yerine koyamadım. Zaten elektrik de yok. Dolapta sadece yumurta ve ilaçlarım var. Başka bir şey yok” diye konuştu.

CHP’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili CHP’den yapılan açıklamada ise, 73 yaşındaki KOAH hastası vatandaşın eletriği olmadığı için cihazını çalıştırmak üzere kahvehaneye gitmek zorunda bırakıldığı belirtilerek, “Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Tüm Türkiye rahat olsun. 5’li çetenin soygununa dur diyecek sayın Kemal Kılıçdaroğlu var. Her şey çok güzel olacak” denildi.