06.06.2023, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Engelli oğluna bebek gibi bakıyor

Engelli oğluna bebek gibi bakıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mayıs 2023 Perşembe - 12:16Güncelleme: 11 Mayıs 2023 Perşembe - 12:17
Engelli oğluna bebek gibi bakıyor

Denizli’nin Çivril ilçesinde 68 yaşındaki Eşe Eren, en büyük ve şefkat dolu dünyanın anne yüreği olduğunu yatağa bağımlı olan ve konuşamayan oğluna bebek gibi bakarak bir kez daha kanıtladı.

Eşe Eren… Beş çocuk annesi. Bunlardan 43 yaşındaki Serdar Eren, engelli olarak dünyaya geldi. Doğuşundan itibaren de yaşamını anne desteğiyle yatalak olarak sürdürüyor. Eşe Eren, oğluna bebekken nasıl baktıysa, tüm ihtiyaçlarını karşıladıysa 43 yaşında da aynı özenle bakıyor.

Yemesinden içmesine kadar oğlunun her şeyiyle ilgilenen fedakar anne, “O benim 43 yaşındaki bebeğim. Ellerimle yemeğini yedirir suyunu içiririm, üstünü başını değiştirir sohbet ederim. 4 çocuğum daha var ama ben ömrümü ona adadım. Serdar’ım benim canım, her şeyim” dedi.

“EN BÜYÜK EĞLENCESİ PENCEREDEN DIŞARIYA BAKMAK”

Haberin DevamıReklam
Oğlunun yataktan dahi kalkamadığını belirten Eşe Eren, “Serdar tek başına sağından soluna dahi dönemez. Sadece tuvaleti geldiğinde ya da susadığında ses çıkarır, onu sadece ben anlarım. En sevdiği şey yatağının kenarındaki pencereden yola bakmak, gelen geçenleri izlemek onu çok mutlu ediyor. Sabah uyandıktan sonra yemeğini yedirir, sonra pencereye doğru kaldırım. Evin işlerini görür, hemen yanına gelir sohbet ederim. O benim, ben onun can yoldaşı” diye konuştu.

4 DEFA AMELİYAT OLDU

Doğum esnasında yaşana bir sorundan dolayı oğlunun yatağa mahkum kaldığını belirten Eren “Hastanede doğum sırasında bir sorun oldu. Oğlumun beynine oksijen gitmediğini söylediler. Doğumdan sonra beden ve zihin gelişimi normal ilerlemedi. Uşak Devlet Hastanesine gittik, defalarca tedavi ve muayene olduk. ‘Yürüyebilir’ dediler, ayaklarından dört yerinden ameliyat oldu ama ayakları da iyi olmadı. 43 yıldır yatak, ben de 43 yıldır bebek gibi oğluma bakıyorum” ifadelerini kullandı.

TEK ARZUSU DAHA SAĞLIKLI BİR YATAK VE EVDE OĞLU İLE YAŞAMAK

Eşi ve oğlu Serdar ile babasından kalma iki göz oda evde yaşadıklarını belirten Eşe Eren, “Hiçbir isteğim eksiğim yok, oğlum yanımda olsun yeter. Yaşlı maaşımız var onla idare oluyoruz. Anamdan babamdan kalma evde yaşıyoruz. Tek isteğim Serdar’ımın daha sağlıklı daha güzel bir evde yaşaması. Yarası beresi yok ama ben yaşlıyım yataktan kaldırmak zorlaşıyor. Kendi hareket eden bir yatak ile daha sağlıklı bir evim olsa yeter” dedi.