03.02.2023, Cuma
0 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Işıklı Gölü’nde avcılar katliam yaptı

Işıklı Gölü’nde avcılar katliam yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ekim 2022 Perşembe - 12:30Güncelleme: 27 Ekim 2022 Perşembe - 12:31
Işıklı Gölü’nde avcılar katliam yaptı

Denizli’nin Çivril ilçesindeki Işıklı Gölü’ne gelen üç kişi, av değil katliam yaptı. Çok sayıda kanatlı yaban kuşunu vuran avcılar, Çivril Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği ve Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekiplerince yakalandı.

Işıklı Gölü, doğadaki kanatlıların önemli yaşam ve üreme alanlarından. Çok sayıda çeşidin barındığı göl, bu nedenle avcıların dikkat kesildiği yerlerin başında geliyor. Buraya gelenler, usulsüz bir şekilde ve kaçak olarak avlanma yaparak, adeta katliam gerçekleştiriyor.

İşte bunlardan birisi daha yaşandı. Avlanma yeri olarak Işıklı Gölü’nü seçen üç kişi, usulsüz ve belirlenen limitlerin dışına çıkmakta tereddüt etmedi. Çeşitli türlerdeki tam 27 kanatlıyı hedef yaptılar.

Haberin DevamıReklam

Ancak, bu yaptıkları yanlarına kâr kalmadı. Çivril Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği ile Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri, Işıklı Gölü’ndeki denetimlerinde üç kişiyi yakaladı. Avcıların evraklarını inceleyen ekipler, usulsüz ve limit dışında avlanma yapıldığını belirledi.

Avcılar hakkında yasal işlem başlatılırken, kaçak avlanan kuşlar ile yarı otomatik üç tüfek ve bir ses cihazına el konuldu.