Şap hastalığı nedeniyle kapatılan hayvan pazarı açılıyor – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Şap hastalığı nedeniyle kapatılan hayvan pazarı...

Şap hastalığı nedeniyle kapatılan hayvan pazarı açılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Haziran 2024 Pazartesi - 17:08Güncelleme: 3 Haziran 2024 Pazartesi - 17:38
Şap hastalığı nedeniyle kapatılan hayvan pazarı açılıyor

Denizli'de geçtiğimiz aylarda şap hastalığı nedeniyle kapatılan Çivril Hayvan Pazarı, Çivril Kurban Hizmetleri Komisyonu kararı ile 12-19 Haziran arasında açık olacak.

6 Mart tarihinde Çivril ilçesi Çıtak ve Kıralan mahallelerinde tespit edilen şap hastalığı nedeniyle Çivril Hayvan Pazarı süresiz olarak kapatılmıştı. İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından hayvan pazarının Kurban Bayramı nedeniyle açılmasına karar verildi.

Yapılan toplantıda, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlık ihtiyaçlarını sorunsuz karşılayabilmesi için bu kararın alındığı bildirildi.

Haberin DevamıReklam
Yetiştirici ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yapılan toplantıda, Çivril Hayvan Pazarı’nın 12 Haziran 2024 Çarşamba gününden Kurban Bayramı’nın son günün olan 19 Haziran Çarşamba gününe kadar açılmasına karar verildi.

Kararda hayvan pazarında sadece küçükbaş hayvan alım satımının yapılacağı ve şap hastalığı riski bulunan Kıralan ve Çıtak mahallelerinden pazara hayvan girişinin ve alım satımının yasak olduğu bildirildi.

DENİZLİ (İHA)