Nilüfer turizmine park ile destek – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Nilüfer turizmine park ile destek

Nilüfer turizmine park ile destek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Haziran 2024 Cumartesi - 12:13Güncelleme: 29 Haziran 2024 Cumartesi - 12:13
Nilüfer turizmine park ile destek

Denizli’nin Çivril ilçesindeki Işıklı Gölü’nde nilüfer çiçekleriyle oluşan turizm hareketliliğine park ile destek sağlandı. 8 bin 560 metrekarelik alanı kaplayan Nilüfer Parkı, Güney Ege Kalkınma Ajansının (GEKA) destek verdiği projeyle yapıldı.

GEKA, 2020 yılı Alternatif Turizm Mali Destek Programı kapsamında Çivril Belediyesinin “Nilüferin Rüyası Çivril’de Gerçek Oluyor” projesine destek verdi. Proje kapsamında 8 bin 560 metrekarelik Beydilli Nilüfer Parkı turizme kazandırıldı.

Nilüfer çiçeklerinin görsel şölen sunduğu doğal koruma alanı Işıklı Gölü’nün kıyısında, uygulanan projeyle çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapıldı. Ziyaretçilerin Işıklı Gölü’nün ünlü dişli balığı gibi yöresel tatları deneyebileceği restoran, yöresel ürünlerin satışının yapıldığı ortak satış noktaları, piknik alanları, çocuk oyun alanı ve amfi tiyatro gibi alanlar da proje kapsamında hayata geçirildi.

Haberin DevamıReklam
Öte yandan, nilüferlerin açmasıyla birlikte mavi, yeşil ve beyazın buluştuğu bir nokta haline gelen Işıklı Gölü, 1 Haziran’da tur sezonunun açılmasıyla yurt dışı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

İlçeye gelen ziyaretçiler, Beydilli Nilüfer Parkı’nı hem de ilçeye bağlı Seraserli ve Beydilli mahallelerinden teknelerle göle açılarak eşsiz manzarayı görme fırsatı buldu.

Nilüferleri görmek isteyenler için Işıklı Gölü’nde 3 ayrı noktadan düzenlenen bir buçuk saatlik tekne turları, Ağustos ayının 15’ine kadar sürecek.

DENİZLİ (İHA)