30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

D20HABER.COM çağrı yaptı, Vali Atik ilgilendi ama Sultan Nine huzur evini reddetti

Haber Merkezi - 5 Ekim 2020 Pazartesi - 15:05 D20HABER.COM çağrı yaptı, Vali Atik ilgilendi ama Sultan Nine huzur evini reddetti

Çivril’in Özdemirci Mahallesi’nde yalnız yaşayan ve gözleri görmeyen 82 yaşındaki Sultan Deniz’in, huzurevine yerleştirilmesi konusunda D20HABER.COM’un çağrısına gerekli duyarlılığı gösteren Vali Ali Fuat Atik, bu konuda talimat verdi. Ancak, yakınlarının ifadesine göre Sultan Nine, huzur evine gitmek istemedi.

A- A+

Sultan Deniz’in yalnız yaşadığını katarakt nedeniyle gözlerinin görmediğini ve duyma ile ilgili problem yaşadığını öğrenen İYİ Parti Çivril İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, Özdemirci Mahallesi’ne giderek yaşlı kadınla görüşmüş, huzur evine yerleştirilmesi yönünde yaptığı öneriye “Çivril Huzur Evi olursa kabul edeceği” yanıtını aldığını bildirmişti.

Bunun üzerine Sultan Nine’nin kış gelmeden huzur evine yerleştirilmesi konusunda D20HABER.COM olarak Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik’e yardım çağrısında bulunmuştuk. Çağrımızı hemen değerlendiren Vali Atik, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü işlemlerin yapılmasıyla ilgili talimatlandırdı.

Bugün Özdemirci Mahallesi’ne giden görevliler, Sultan Deniz’in huzur evine yerleştirileceğini belirtti. Bunun üzerine yaşlı kadının yakınları, onun bir vasisi bulunduğunu söyledi. Vasi tayin edilen akrabası da Deniz’in huzur evine gitmek istemediğini söylediğini ifade etti. Bunun üzerine görevliler, Sultan Deniz’in evinden ayrıldı.