Çivrilli üreticilere yağlık ayçiçeği ve nohut tohumu desteği – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇİVRİL
  8. /
  9. Çivrilli üreticilere yağlık ayçiçeği ve nohut...

Çivrilli üreticilere yağlık ayçiçeği ve nohut tohumu desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Mart 2024 Salı - 10:52Güncelleme: 26 Mart 2024 Salı - 10:52
Çivrilli üreticilere yağlık ayçiçeği ve nohut tohumu desteği

Denizli’nin Çivril ilçesinde üreticilere silajlık mısır, yağlık ayçiçeği ve nohut tohumu gerçekleştirildi.

İlçede düzenlenen dağıtım törenine geçmiş dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, belediye başkanları, muhtarlar, davetliler ve çok sayıda üretici katıldı.

Törende konuşma yapan Başkan Zolan, çiftçilere lisanslı depoculuğun yanında tohum desteğinde de bulunduklarını anımsattı. Zolan, “Üreticilerimiz daha kaliteli üretim yapsınlar ve daha çok üreterek daha çok kazansınlar diye bugün başka bir desteğimiz olan silajlık mısır tohumu, yağlık ayçiçeği tohumu ve nohut tohumunun dağıtımını yapıyoruz. Sadece Çivril’de 470 çiftçimize silajlık mısır tohumu dağıtıyoruz. O tohumlarla inşallah güzel ürünler elde edecekler ve hayvansal üretim noktasında giderlerini azaltacaklar. 17 ilçemizde bu desteği veriyoruz ve inşallah 3 bin 200 çiftçimize silajlık mısır konusunda yapmış olduğumuz proje ile tohumları çiftçilerimize teslim edeceğiz” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Çınar ise “Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) 48 bin çiftçimiz var. Son 1-1,5 yıl içerisinde yapığımız projeler ile 70-75 bin kişiye ulaştık. Bugün, lisanslı depo açılışının yanında Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız proje ile silajlık mısır tohumu, yine Tarım Alanlarının Kullanımını Etkinleştirilmesi (TAKE) projesi kapsamında yağlık ayçiçeği tohumu ve nohut tohumlarını çiftçilerimiz ile buluşturacağız. Emeği geçen herkese teşekkür eder, üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.