26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇARDAK
  8. /
  9. Çıkan yangın sonrası yeşil alan siyaha...

Çıkan yangın sonrası yeşil alan siyaha büründü

Haber Merkezi - 4 Eylül 2020 Cuma - 08:55 Çıkan yangın sonrası yeşil alan siyaha büründü

Denizli’nin Çardak ilçesinde çıkan orman yangını sonrası küle dönen yeşil alan görüntülendi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli günün ilk ışıklarında helikopter ile havadan incelemelerde bulundu.

A- A+

İlçenin Hayriye Mahallesinde dün öğle saatlerinde başlayan yangına Konya, Bursa, Isparta, Muğla, Afyonkarahisar, Burdur Orman Bölge Müdürlüklerinden gelen takviye ekipler müdahale etti. Alevleri ile geceyi aydınlatan orman yangınını vatandaşlar ise korku dolu gözlerler izledi. Riskli bulunan noktalardaki 10 ev ise boşaltıldı.

Gece risk nedeniyle uçuş gerçekleştiremeyen yangın söndürme helikopterleri ise sabah 6 sıralarında faaliyete başladı. Günün ilk ışıklarından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli helikopter vasıtasıyla havadan incelemelerde bulundu.

Haberin DevamıReklam

YANGININ DEHŞETİ SABAHIN IŞIKLARIYLA ORTAYA ÇIKTI

Günün ağrımasıyla gece alevlerin yükseldiği bölgelerde yanan orman film sahnelerini aratmadı. İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından havadan görüntülenen yanan bölgeler ilk ışıkla ortaya çıktı. Orman işçilerine ait bir traktör ve motosiklet ise alevlerin ortasında kalarak hurdaya dönmesi dikkatlerden kaçmadı. Yanan bölgeleri duman örtüsü kapladı.

DENİZLİ (İHA)