21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAMELİ
  8. /
  9. Denizli’nin Çameli İlçesi’nde saunalı hamamlı eko...

Denizli’nin Çameli İlçesi’nde saunalı hamamlı eko turizm evleri

Engin ÜNAL / D20HABER - 18 Ocak 2018 Perşembe - 11:50 Denizli’nin Çameli İlçesi’nde saunalı hamamlı eko turizm evleri

Denizli’nin Çameli İlçesi’nde eko turizmi geliştirerek yeni istihdam ve gelir kaynakları yaratmak amacıyla “Eko Turizm Alt Yapı Geliştirme” projesi hayata geçiriliyor. GEKA destekli projeyle sauna, hamam ve güzellik merkezinin de yer aldığı taş evlerden oluşan bir tesis hizmete sunulacak.

A- A+

Çameli Belediyesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından finanse edilen ‘Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı’ndan yararlanarak, ilçede refahı artırmak, yeni gelir ve istihdam kaynakları yaratmak üzere “Eko Turizm Alt Yapı Geliştirme” projesini uygulamaya koydu.

GEKA’nın 600 bin lirayla destek verdiği, Çameli Belediyesi’nin de 557 bin lira katkı koyduğu toplam 1 milyon 157 bin liraya mal olacak bu projenin ortakları arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı da yer alıyor.

TAŞ EVLER YAPILDI

Çameli’nin eko turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasını hedefleyen bu proje ile ilçede 10 taş ev ile birlikte dinlenme ve konaklama tesisi yapıldı. Tesiste restoran, kafe, sauna, hamam, güzellik merkezi, açılıp kapanabilen yüzme havuzu, ön büro ofisi yer alıyor. Tesis hizmete sunulduğunda ilk aşamada 25 kişiye iş olanağı yaratacak.