01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAMELİ
  8. /
  9. Bu domateslerin ağırlığı 1 kilo

Bu domateslerin ağırlığı 1 kilo

Haber Merkezi - 7 Eylül 2020 Pazartesi - 12:34 Bu domateslerin ağırlığı 1 kilo

Denizli’nin Çameli ilçesindeki bir serada bombus arılarının yardımıyla organik olarak üretilen 1 kilo ağırlığındaki domatesler, görenleri hayrete düşürdü.

A- A+

İlçenin Gökçeyaka Mahallesi Kıran Dağı Mevkinde 14 dönüm alanda kurduğu sera ile domates yetiştiriciliğine başlayan Levent Kerem, hormon kullanmadan bombus arılarla organik yetiştiricilik yapıyor. Kerem, Çameli Kınalısı olarak bilinen ve bölgeye has lezzeti bulunan domateslerin ağırlığının 1 kilo 200 gramı bulduğunu belirtti.

Sattığı domateslerin hormonsuz olduğunu ve serada yetiştirilen domateslerin daha temiz olduğunu aktaran Kerem, “Yetişen domateslerin lezzeti tabi ki daha güzel olur. Zaten ince kabuklu olduğu için hem yemeğe gider hem kahvaltıya gider. Menemen de yapabilirsin ve kahvaltıya ayrı yemeğe ayrı domates almana gerek yok. İkisini de bundan kullanabiliyorsun” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SERACILIKTA HORMON DİYE BİR ŞEY YOK”

Domateslerin büyük olmasından dolayı hormon kullandıklarını düşünenler olduğunu söyleyen Kerem, “İnsanların aklına hemen hormon geliyor. Seracılık artık gelişti. Seracılıkta hormon diye bir şey yok ve ilaçlama var. Bu ilacın ne salatalığa ne de domatese bir zararı yok. Diğer şekilde bir aşılama yok. Milletin dediği hormon olayı aşılamadır. Kabaktan salatalık aşılıyor, salatalıktan karpuz aşılıyor. Karpuzu kestiğinde salatalık gibi kokuyor. Ya da salatalığı kestiğinizde kabak gibi kokuyor. Öyle bir sıkıntımız yok. İnsanların kafası rahat olsun ve sera temiz iş. Yağmurda, çamurda en azından girebiliyorsun, malını temizce toplayabiliyorsun. Temiz mal yaptıktan sonra her zaman temiz olur” ifadelerini kullandı.
DENİZLİ (İHA)