17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAMELİ
  8. /
  9. EBA noktasına zarar veren afacanlara ilginç...

EBA noktasına zarar veren afacanlara ilginç ceza

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2021 Salı - 20:22 EBA noktasına zarar veren afacanlara ilginç ceza

Denizli’nin Çameli ilçesinde, bir okula gizlice girerek eğitim bilişim ağına (EBA) ve tabletlere zarar veren 3 afacana ilginç bir ceza verildi. İlçe Kaymakamı tarafından bisiklet verilen çocukların yeni görevi, mahalledeki kamu mallarını korumak olacak.

A- A+

İlçenin İmamlar Mahallesi’nde ilginç bir olay yaşandı. Mahalledeki okulda bulunan EBA noktasına gizlice giren 3 çocuk, içeride bulunan tabletler ile tesisatlara zarar verdi. Ancak gizlice girseler de yaptıkları gizli kalmadı ve yapılan araştırmayla isimleri belirlendi.

KAMU MALINA ZARAR VERDİLER, ŞİMDİ GÖREVLERİ KORUMAK

Bundan sonrası ise ilginç bir şekilde gelişti. Yaptıklarının cezası kalmayacağını düşünen afacanların düşündüğü gerçekleşti. Ama bu bir yer de onlara ödül gibi oldu. Kaymakamlıkça kendilerine bisiklet alındı ve bundan böyle kamu mallarını korumakla görevlendirildiler.

İMAMLAR MAHALLESİ’NİN BEKÇİLERİ GÖREVE BAŞLIYOR

Haberin DevamıReklam

Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, İmamlar Mahallesi’nin yeni bekçileriyle bir araya geldikten sonra “İmamlar Okulu EBA noktamıza gizlice girerek içerideki tablet ve tesisatlara zarar veren afacan çocuklarımıza 3 adet bisiklet alınarak mahalleyi ve tüm kamu mallarını koruma görevi verildi” paylaşımını yaptı.