Çameli’de yapılan gölet su tutmaya hazır – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAMELİ
  8. /
  9. Çameli’de yapılan gölet su tutmaya hazır

Çameli’de yapılan gölet su tutmaya hazır

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Ocak 2024 Perşembe - 11:17Güncelleme: 4 Ocak 2024 Perşembe - 11:18
Çameli’de yapılan gölet su tutmaya hazır

Denizli’nin Çameli ilçesinde yapımı tamamlanan tarımsal sulama amaçlı Cumaalanı Göleti’nin su tutmaya hazır hale geldiği bildirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ), tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırmayla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalardan olan Cumaalanı Göleti tamamlandı.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, konuyla ilgili açıklamasında, Denizli’de tarımsal faaliyetlerin gelişmesine yönelik çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği sonucunda suyun önemi ile depolanmasının her geçen gün büyük önem arz ettiğini vurgulayan Balta, “Denizli’ye bir gölet daha kazandırdık. Çameli ilçesine bağlı Cumaalanı Mahallesi’nde yapım çalışmaları tamamlanan Cumaalanı Göleti sayesinde kırsal kalkınmaya destek sağlanmıştır. Temelden yüksekliği 17 metre ve su depolama kapasitesi 191 bin metreküp olan gölet ile 420 dekar tarım arazisi suyla buluşacaktır. Bölgedeki üreticilerimiz için büyük öneme sahip gölet, Denizlili çiftçilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.