27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAMELİ
  8. /
  9. Çameli’de sandık görevlilerine eğitim

Çameli’de sandık görevlilerine eğitim

Haber Merkezi - 11 Nisan 2017 Salı - 18:51 Çameli’de sandık görevlilerine eğitim

Çameli İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü, 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili olarak sandıklarda görev alacak personeli bilgilendirdi.

A- A+

İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim toplantısı, Çameli Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Hakim Semih Soykan ve İlçe Seçim Kurulu Müdürü Alper Dere ile Seçim Kurulu Görevlisi Seyhan Solak, sandık başkanları ve sandıklarda görevli olan memurlara neler yapmaları gerektiği konusunda bilgi aktardı.

Hakim Semih Soykan, sandık görevlilerine, halk oylamasının sağlıklı ve düzenli bir şekilde tamamlanabilmesinin seçim kurulu başkanları, seçmen kütük bürosu personelleri, sandık kurulu başkanları ve üyelerinin disiplinli çalışmalarıyla mümkün olacağını belirtti.

Haberin DevamıReklam

Sandık görevlilerinin 16 Nisan Pazar günü oy verme işleminin başlayacağı saat 08.00’den bir saat önce görevli oldukları salonlarda bulunmaları gerektiğini hatırlatan Soykan, saat 08.00’de başlayıp 17.00’de bitecek olan oy verme işleminin ardından tutanakların imzalanması gerektiğini, torbaların mühürlenmesinin ardından sağlıklı bir şekilde İlçe Seçim Kuruluna teslim edileceğini söyledi.

Toplantı, soru cevap ve bilgilendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.