30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitiren Akman mezarı başında anıldı

Haber Merkezi - 10 Ekim 2020 Cumartesi - 11:31 10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitiren Akman mezarı başında anıldı

Ankara Gar Meydanı’nda, 5 yıl önce IŞİD’in gerçekleştirdiği katliamda hayatını kaybeden 103 kişi arasında bulunan Denizlili Gökhan Akman, Çameli’deki mezarı başında anıldı.

A- A+

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 10 Ekim Katliamı’nın yıldönümünde Anne Kezban, baba Mevlüt ve kardeşi Gülzade Akman ile birlikte, Gökhan Akman’ın mezarını ziyaret etti.

CHP Çameli İlçe Başkanı Bahtiyar Akyol’un da katıldığı anmada, katliamda sorumluluğu ve ihmali bulunanların hala yargılanmadığına dikkat çeken Gülizar Biçer Karaca, 10 Ekim 2015’te Ankara’da Gar Meydanı’nın önünde barış için toplanan ve IŞİD tarafından en temel insan hakkı olan yaşam hakkı elinden alınan 103 kişiyi saygı ve rahmetle andığını söyledi.

Emek-Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanan insanlara düzenlenen canlı bomba saldırısının üzerinden 5 yıl geçtiğini kaydeden Karaca, “103 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin yaralandığı katliamın gerçek sorumluları ise hala bulunmadı. IŞİD katliamına göz yumanlar hesap vermedi. Bir ülkenin başkentinde göz göre göre barış isteyen 103 insan öldürüldü ve sorumlular hala bulunmadı. Aradan geçen 5 yılda adalet talebi ile 10 Ekim’in açtığı yaraları sarmaya çalışıyoruz. 10 Ekim katliamında sorumluluğu ve ihmali olan herkes yargılanıp, cezalandırılmadan toplumsal vicdanımız rahat etmeyecektir. 10 Ekim Katliamıyla barışa saldıranlar, birlikte yaşamamızın önüne engel koymaya çalışanlar bilsinler ki; ülkemizde toplumsal barışı, insan haklarına saygılı bir hukuk devletini, demokrasiyi dostlarımızla birlikte sağlayacağız” dedi.