28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Karavancılar kamp için Çal’ı keşfetti

Haber Merkezi - 31 Temmuz 2017 Pazartesi - 10:54 Karavancılar kamp için Çal’ı keşfetti

Karavan ile yaz döneminde tura çıkan ve belirledikleri rotalarda kamp yapan karavancılar, Denizli’nin Çal İlçesi’ni keşfetti.

A- A+

Çal belediyesi ve Karavan Kulübü’nün ortak çalışmasıyla Çal, karavancıların kamp rotasına girdi. İlçenin Aşağıseyit Mahallesi Çayırlık mevkisinde oluşturulan kamp alanına İstanbul, Mersin, İzmir, Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinden karavancılar geldi. Almanya’dan katılanlar da oldu. Menderes Nehri kıyısında kurulan kampa 20 karavan gelirken, sayının 2 gün içinde 55’e ulaşması bekleniyor.

Karavancılar kamp için Çal’ı keşfetti

Karavanlarıyla Çal’a gelip tatillerini geçirenleri ziyaret eden, onlarla birlikte türkü söyleyip, kamp alanında konaklayan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Kamp ve karavan turizmi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da oldukça yaygın. Deniz, kum ve güneş üçlüsünden sıkılan tatilciler ve turistler, farklı turizm arayışına girdi. Bunlardan en önemlisi de kamp ve karavan turizmi. Çal’ın havası Karadeniz yaylalarını aratmıyor. Bölgemizde karavan turizmi için 4-5 noktamız var. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Bu yıl Aşağıseyit’e 55 karavan geliyor. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu sayısı 400-500 karavana çıkarmak” dedi.

Karavancılar da, Çal’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını, insanların sıcak yaklaşımı, coğrafi konumu ve iklimin karavan turizmi için ideal olduğunu söyledi.