20.05.2022, Cuma
12 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAL
  8. /
  9. Yaşlı vatandaşlara gıda kolileri ulaştırdı

Yaşlı vatandaşlara gıda kolileri ulaştırdı

Haber Merkezi - 22 Mart 2020 Pazar - 20:38 Yaşlı vatandaşlara gıda kolileri ulaştırdı

Denizli’nin Çal ilçesinde kaymakamlığın oluşturduğu "Çal Vefa Sosyal Destek Grubu", coronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılayıp evlerine bıraktı. Gıda kolilerini ise yaşlı vatandaşların evlerine jandarma ekipleri taşıdı.

A- A+

65 yaş üstü ile kronik hasta olan vatandaşların sokağa çıkması geçici olarak yasaklanmasının ardından Çal ilçesinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü görevlendirildi.

Oluşturulan “Çal Vefa Sosyal Destek Grubu” kapsamında jandarma ekipleri 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladı. Jandarma ekipleri ilçenin değişik mahallelerinde ikamet eden yaklaşık 20 vatandaşa içerisinde çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu yardım kolilerini ulaştırdı. Ayrıca ilçede yaşayan yaşlı vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan ve ödeme gücü olmayan halkın temel ihtiyaçlarının da kaymakamlık aracılığı ile karşılanacağı öğrenildi.

DENİZLİ (İHA)