25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAL
  8. /
  9. Çal’da öğrencilere sportif yetenek taraması yapıldı

Çal’da öğrencilere sportif yetenek taraması yapıldı

Haber Merkezi - 31 Mayıs 2018 Perşembe - 12:02 Çal’da öğrencilere sportif yetenek taraması yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği kapsamında tüm yurtta uygulamaya konulan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” Çal’da gerçekleştirildi.

A- A+

Çal Spor Salonu’nda yapılan taramalara Çal, Baklan ve Bekilli’deki ilkokul üçüncü sınıflarda öğrenim gören 183 öğrenci katıldı. Sabah saatlerinde başlayan yetenek taramasını Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Gençlik Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe ile okul idarecileri ve öğretmenler de izledi.

ÖZTEPE: BU ÇOCUKLAR TÜRK SPORUNUN GELECEĞİ OLACAK

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin, Türk spor tarihinin en önemli projelerinden biri olduğunu söyleyen Gençlik Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, bugün ilkokul çağındaki çocukların keşfedilip doğru yönlendirilmesinin Türk Sporunun temelini oluşturacağını ifade etti.

DİNÇ: SPORU SEVEN BİR NESİL İSTİYORUZ

Çal’ın hareketli ve her yaştan spor yapan insanların yaşadığı bir ilçe olduğunu belirten Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, projenin amacı olan erken yaşta yeteneklerinin keşfedilip doğru yönlendirilmesinin çocukların potansiyellerinin ortaya çıkarılmasına vesile olacağını belirtti. Çocukları spora yönlendirmenin önemini vurgulayan Dinç, yürüyen, koşan, sporu seven sağlıklı bir nesil için ailelere seslenerek, çocukları spor alanlarında buluşturmaya davet etti.