23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Çal Belediyesi 15 işyerini satışa çıkardı

Haber Merkezi - 23 Ağustos 2017 Çarşamba - 12:29 Çal Belediyesi 15 işyerini satışa çıkardı

Çal Belediyesi, İsmailler Mahallesi’nde yapımı devam eden kültür merkezinde yer alan işyerlerini ihale yoluyla satışa çıkardı.

A- A+

Çal Belediyesi’nin önemli projelerinden olan ve 10 bin metrekarelik alanda yapımına geçen yıl başlanan kültür merkezinin inşaatı devam ediyor. İçinde anfi tiyatro, konferans salonu, sinema, düğün salonu, gençlik merkezinin de yer aldığı kültür merkezinde 20’de işyeri bulunuyor

Çal Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapılan ve yıl sonunda hizmete gireceği bildirilen kültür merkezinde bulunan 15 işyeri, 5 ve 9 Eylül’de düzenlenecek ihaleyle satışa sunulacak. Burada bulunan 5 işyeri ise daha önce satılmıştı.

Çal Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nden konuyla ilgili “İlçemizin sosyokültürel dokusuna zenginlik katacak meydan projemizde son aşamaya gelindi. İhale ile 15 iş yeri daha satılacak. Sinema salonu, düğün salonu, gençlik merkezi, konferans salonunun işletmesini ise belediyemiz yapacak. Çal’ın yeni vizyonu olacak olan kültür merkezindeki işyerlerini işletmek ya da satın almak isteyenler ihale tarihini kaçırmasın” açıklaması yapıldı.