30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ÇAL
  8. /
  9. Akcan: Yangında sabotaj şüphesi var

Akcan: Yangında sabotaj şüphesi var

Haber Merkezi - 25 Mart 2019 Pazartesi - 10:07 Akcan: Yangında sabotaj şüphesi var

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, dün akşam çıkan yangında harabeye dönen tarihi Gazi Paşa İlk Mektebi ile ilgili “Sabotaj şüphesi var” açıklamasını yaptı.

A- A+

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, yangınla ilgili yetkililerden bilgi almasının ardın yaptığı yazılı açıklamada, ”Binlerce insanımızın anılarının olduğu, Cumhuriyetimizin emaneti ve temsilcisi, tarihi okulumuz maalesef yandı. Çok üzgünüz. Sabotaj şüphesi var. Eğer böyle bir durum varsa yetkili merciler mutlaka hesabını soracaktır. Devletin yetkili mercileri ile görüşüp, yanan okulumuzun aslına uygun yeniden inşa edilmesi için çabalayacağız. Sonuçta yangına teslim olmak yok, gereken yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu arada, restorasyon çalışmasını yapan firmanın çalışanlarının yanan okulda kaldığı, dün yangından 4 saat önce okuldan iddia ediliyor. Burada kalan personelin de ifadeleri alınıyor. Yangının okulun sağ köşesinden, tavan kısmından çıktığı öğrenildi. İtfaiye ekipleri, yangının çıkış nedenini bugün de araştırmaya devam ediyor.