02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Eryılmaz: Buldan geleceğe umutla bakıyor

Eryılmaz: Buldan geleceğe umutla bakıyor

Haber Merkezi - 8 Nisan 2021 Perşembe - 08:00 Eryılmaz: Buldan geleceğe umutla bakıyor

İçişleri Bakanlığı Müşaviri ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, Buldan’a gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Eryılmaz, “Buldan kabuğunu kırmış, geleceğe umutla bakıyor” dedi.

A- A+

YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz’ın ziyaretine Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İdari ve Mali İşler Müdürü Himmet Şefik Akder, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Halil Toprak ile YİKOB Daire Başkanlığı Mali Hizmetler Uzmanı Ömer Yıldırım, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Evrim Gürsoy, Analiz Uzmanı Ömer Arslan, Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol eşlik etti.

RESTORASYON ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

İlk olarak YİKOB’un desteğiyle sokak sağlamlaştırma ve restorasyon çalışmalarının devam ettiği Fetçiler Sokağı’nı gezdi. Çalışmaların kısa bir süre önce tamamlandığı Semerci Sokak ve Dokuma Pazarı Sokağı’na da giden Eryılmaz, ihalesi gerçekleştirilen Çarşı ve Türkmenoğlu sokaklarında da incelemelerde bulundu. Eryılmaz, Buldan Kaymakamlığı El Sanatları Merkezi olarak kullanılan Evliyazadeler Konağı’nı da ziyaret etti.

Haberin DevamıReklam

“GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR”

Daha sonra BELKÜM’e gelen Daire Başkanı Eryılmaz, burada belediye şeref defterine restorasyon çalışmalarını görmekten memnuniyet duyduğunu kaydetti. Buldan’ı dokumacılığın ve el emek işçiliğinin başkentlerinden biri olarak tanımlayan Eryılmaz, şunları yazdı: “Belediye, YİKOB ve Bakanlıklarımızın desteği ile tarihi yapıların restorasyonu yapılıyor. Bu çalışmaları görmekten memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Buldan kabuğunu kırmış, geleceğe umutla bakıyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyor. Buldan, inşallah dokumacılığın da turizminin de merkezinden biri olacak.”

ŞEVİK’TEN ERYILMAZ’A TEŞEKKÜR

Buldan Belediyesi tarafından restore edilen eski cezaevinin koğuşlarında sergilenen dokuma tezgahlarını inceleyen Eryılmaz, cam atölyesini de gezdi.  Eryılmaz’a ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.  Şevik, Eryılmaz’a Buldan dokuması el ürünlerden oluşan paket ile “Dünyayı Sarsan Salgınlar” adlı kitabını  hediye etti.