04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. TOKİ’den Buldan’a 126 konutluk proje

TOKİ’den Buldan’a 126 konutluk proje

Haber Merkezi - 14 Eylül 2022 Çarşamba - 09:16 TOKİ’den Buldan’a 126 konutluk proje

Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Denizli’de yaptırılacak 2 bin 950 konuttan 126’sı Buldan’da inşa edilecek.

A- A+

TOKİ’nin buldan’da uygulayacak sosyal konut projesiyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanlığına yaptığımız ziyaretlerde 2. etap sosyal konut yapımı için söz almıştık. Çalışmaların en kısa zamanda başlayacak olması bizleri sevindirdi. Yeni Mahalle’de uygulanacak proje 126 konut, 1 cami, park ve dükkanlardan oluşuyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Şevik, 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecek olan sosyal konutlardan yararlanmak isteyen Buldanlıların başvurularını bir an önce yapması gerektiğini ifade ederek, “Başvurular e-devlet üzerinden veya Halk Bankası’ndan yapılabilecek. Hemşehrilerimizin bir an önce başvuruda bulunmalarını rica ediyorum. Buldanlı ihtiyaç sahibi ailelerimizi ev sahibi yapacak projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz ile il ve ilçe temsilcilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Sosyal konut projesi için başvurular bugün başlayacak ve 31 Ekim’de sona erecek. Başvurular, www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu internet sitesi üzerinden yapılabilecek.