20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesi’ne restorasyon...

Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesi’ne restorasyon ödülü

Haber Merkezi - 15 Eylül 2021 Çarşamba - 19:15 Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesi’ne restorasyon ödülü

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2020 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Buldan Belediyesi, Semerci Sokak Sağlıklaştırması ve Beyler Konağı restorasyon uygulaması ile Uygulama Dalında başarılı bulunan 7 belediye arasında yer aldı.

A- A+

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2020 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları belirlendi. 33 belediyenin 33 uygulama ve 28 proje dalında olmak üzere toplam 61 proje ile katıldığı yarışmada, Buldan Belediyesinin Semerci Sokak Sağlıklaştırma ve Beyler Konağı Restorasyon uygulaması ödüle layık görüldü.

Jüri üyeleri tarafından 8 Eylül’de yapılan değerlendirmede, Beyler Evi Restorasyonu ile Semerci Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin başarılı uygulandığı, restorasyon çalışmaları ve bütüncül bir koruma çalışmasının parçası olan uygulama projesi olarak değerlendirilerek ödüle layık görüldüğü belirtildi. Buldan Belediyesi ödülünü, 23 Eylül 2021 tarihinde Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle alacak.

Haberin DevamıReklam

Tarihi Kentler Birilği’nin “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulama “yarışmasında Uygulama Dalında, Buldan Belediyesinin, Alanya Belediyesi, Çaycuma Belediyesi, Kocasinan Belediyesi,  Malatya Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ile birlikte ödüle layık görülmesinin kendilerini sevindirdiği söyleyen  Başkan Mustafa Şevik, “İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerini sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak ve bölge turizmine kazandırmak amacıyla başlattığımız çalışmalarımızın Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen yarışmada ödüle layık görülmüştür. Bu ödülün kazanılmasında emeği geçen başta ekip arkadaşlarım olmak üzere herkesi kutluyor,  sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarında bizlere her zaman destek olan Buldanlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.