27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik’ten Kurtulmuş’a hediye sandığı

Şevik’ten Kurtulmuş’a hediye sandığı

Haber Merkezi - 2 Temmuz 2021 Cuma - 18:18 Şevik’ten Kurtulmuş’a hediye sandığı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a, içerisinde geleneksel el dokuması ürünlerinin bulunduğu hediye sandığı verdi.

A- A+

Çeşitli temaslarda bulunmak ve AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatları yöneticileriyle bir araya geldi.

Burada Kurtulmuş’a içerisinde geleneksel el dokuması ürünlerinin bulunduğu hediye sandığı takdim eden Şevik, ayrıca “Dokumanın Başkenti Buldan” ve “Dünyayı Sarsan Salgınlar” adlı kitaplarını da hediye etti.

İlçede geleneksel el dokuması ve organik tarımın hala devam edip etmediğini soran Kurtulmuş, “Buldan dokumaları çok biliniyor. Hala devam ediyor mu? Buldan’ı ziyaret etmek isterim” dedi.

İlçenin tarihi, doğal güzellikleri ile tekstil ve organik tarımı ile ilgili bilgi veren Şevik, “Ertuğrul Gazi’nin içliğini, Barbaros’un şalını, Padişah Genç Osman’ın gömleğini dokuyan Buldan’da hala geleneksel dokuma kültürü yaşatılmaktadır. Sizleri Buldan’da ağırlamaktan şeref duyarız “ diyerek, Kurtulmuş’u ilçeye davet etti.