02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik: Kırsal mahallelere taahhütlerimizi yerine getiriyoruz

Şevik: Kırsal mahallelere taahhütlerimizi yerine getiriyoruz

Haber Merkezi - 31 Ağustos 2022 Çarşamba - 15:28 Şevik: Kırsal mahallelere taahhütlerimizi yerine getiriyoruz

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yaptıkları çalışmalarla kırsal mahallelere taahhütlerini birer birer yerine getirdiklerini belirtti.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerde devam eden yatırım ve hizmet çalışmalarıyla ilgili ziyaretlerinde ilk olarak Körtepe mevkisindeki okula gitti. Kullanılmayan okulun bahçesinde devam eden sosyal tesis çalışmasıyla ilgili bilgi alan Şevik, okul binasının aşevi olarak tadilatını gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Daha sonra Türlübey Mahallesi’ne geçen Şevik, halı saha ve sosyal tesis çalışmalarını inceledi. ardından aynı yerde yapılması planlanan Sosyal Tesis ç alanında incelemelerde bulundu. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan protokol kapsamında ihalesi yapılarak inşaatına başlanan halı sahada sona gelindiğini bildiren Şevik, “Aynı alan içerisine, mahalle sakinlerimizin düğün, sünnet, mevlit ve taziye evi olarak kullanabilecekleri çok amaçlı sosyal tesis yapıyoruz. Kırsal mahallelerimize söz verdiğimiz sosyal tesisleri bir bir yapıyoruz. Çok amaçlı kullanım için planlanan sosyal tesisler kırsal mahallelerimiz için büyük bir kazanım. Bu nedenle her mahalleye bir sosyal tesis sözü verdik, sözümü yerine getiriyoruz. Şu anda Körtepe ve Türlübey mahallerimiz ile birlikte 8 mahallemizde sosyal tesis çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Çamköy Mahallesi’nde zemin betonu atılan ve yapımı devam eden Kantar alanında incelemelerde bulunan Şevik, “Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan mahallelerimizde kantar kurumu çalışmalarımız devam ediyor. Kantar kurulum çalışmaları ilk olarak kekik ve tütün üretim merkezi olan Çamköy, kiraz, çilek fasulye gibi sebze ve meyve üretimiyle ön plana çıkan Yayla Mahallemiz ile Kaşıkçı mahallelerimizden başladık. İhtiyaç duyulan mahallelerimize sırasıyla kantar kurulumu yapılarak üçretsiz olarak çiftçilerimizin hizmetine sunulacak” diye konuştu.