08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik, ‘Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed’e...

Şevik, ‘Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed’e Mektup’ sergisinin açılışına katıldı

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2022 Cumartesi - 09:20 Şevik, ‘Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed’e Mektup’ sergisinin açılışına katıldı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Necip Fazıl Kısakürek’in ölümünün 39’uncu yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen serginin açılışına katıldı.

A- A+

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek, ölümünün 39’uncu yılında Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen “Bir Şiir Bir Hayat / Zindandan Mehmed’e Mektup” sergisiyle anıldı. Serginin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kısakürek ailesi, Mustafa Şevik ve davetliler katıldı.

Haberin DevamıReklam

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı tarafından hazırlanan, Şeyma Kısakürek Sönmezocak’ın küratörlüğünü üstlendiği ve 25 Mayıs 1983’de vefat eden Necip Fazıl Kısakürek’in, eserleriyle anıldığı etkinlikte, Reis Bey isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Yazarın çocukları Mehmet, Osman ve Ömer Kısakürek ile torunları Emrah Kısakürek, Şeyma Kısakürek Sönmezocak ile bir araya gelen Şevik,“Hayatımda ve zihnimde derin izler bırakan Necip Fazıl Kısakürek’in daha iyi anlaşılmasına imkan sağlayacak sergiye davet edildiğim için onur duydum” dedi.

Serginin 26 Mayıs tarihine kadar gezilebileceğini belirten Şevik, adını Necip Fazıl’ın Toptaşı Cezaevi’nde yazdığı şiirinden alan ve ziyaretçilerine interaktif bir sergi deneyimi yaşadığını kaydetti. Şevik, “Bir Şiir Bir Hayat / Zindandan Mehmed’e Mektup sergisini imkanı olan herkes gezip görmeli” diye konuştu.