Kaçak avcılar yakalandı, tüfeklerine el kondu – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Kaçak avcılar yakalandı, tüfeklerine el kondu

Kaçak avcılar yakalandı, tüfeklerine el kondu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Aralık 2023 Salı - 10:29Güncelleme: 5 Aralık 2023 Salı - 10:29
Kaçak avcılar yakalandı, tüfeklerine el kondu

Denizli’nin Buldan ilçesinde kaçak avlandığı belirlenen iki kişi yakalandı. Yakalanan kişilerin tüfeklerine el konurken, haklarında cezai işlem uygulandı.

İlçenin Türlübey ve Boğazçiftlik mahallelerindeki ormanlık alanda kaçak olarak tavşan avı yapıldığı yönünde ihbar alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü (DKMP) ekipleri harekete geçti.

Bölgeye sevk edilen ekipler iki şüpheliyi kaçak avcılık yaptığı esnada yakaladı. Haklarında cezai işlem uygulanan şüphelilerin tüfeklerine ise el konuldu.

Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Buldan Kara Avcılar Derneği Başkanı Hakan Aytekin, geçtiğimiz yıllarda bölgede büyük bir yangının meydana geldiğini ve ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Talep üzerine bölgenin ava kapatıldığını kaydeden Aytekin, “Bizlerin talebi üzerine bu bölge ava kapalı alan ilan edilmiştir. Ayrıca bu alanda yıl içerisinde kınalı keklik salımı yapılmıştır. Şunun da çok iyi bilinmesi gerekir ki, av günleri Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleridir. Buna ilaveten Salı günleri de sadece yaban domuzu avı serbestçe yapılabilmektedir. Avcı arkadaşlıklarımızdan ricamız kurallara uymalarıdır. Kurallara uyarak av yapan herkese rastgele diyoruz” dedi.

DENİZLİ (İHA)