Erik ağacı meyve verdi – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Erik ağacı meyve verdi

Erik ağacı meyve verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Kasım 2023 Perşembe - 17:54Güncelleme: 16 Kasım 2023 Perşembe - 17:55
Erik ağacı meyve verdi

Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesi’nde, bir bahçedeki papaz eriği kış mevsimine girilirken ürün verdi. Erikleri gören bahçe sahibi şaşkına döndü.

Küresel iklim değişikliği doğanın olduğu gibi ağaçlarında dengesini bozdu. Buldan’ın tarımıyla ünlü Kadıköy Mahallesi’nde kışa girerken erik ğacı meyve vererek, değişen mevsimlerin en bariz örneğini gösterdi.

Haberin DevamıReklam
Tarımla uğraşan Zeki Çiftçi, bahçesinde bulunan erik ağaçlarının çiçek açmasından sonra erik vermeye başladığını belirterek “Mayıs ayında normal zamanında Papaz eriklerimiz ürünlerini verdi. Bizde topladık. Daha sonra ağaçlar çiçeklenmeye başladı. Soğuklar gelirse çiçekleri vurur endişesi taşırken, eriklerin olmaya başladığını gördük. Büyüklerimize sorduğumuzda böyle bir olayı hiç görmediklerini ve duymadıklarını söylediler. Bizde erikleri topladık. Tadı, lezzeti aynı Mayıs ayında topladığımız erikler gibiydi. Aynı durumun benzeri, arkadaşlarımızın bahçelerindeki armut ağaçlarında da yaşandığını duyduk. Allah sonumuzu hayır eylesin” dedi.

DENİZLİ (İHA)