29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Emekli eğitimci içi para dolu zarfı...

Emekli eğitimci içi para dolu zarfı düşürdü, zabıta bulup teslim etti

Haber Merkezi - 11 Nisan 2021 Pazar - 09:17 Emekli eğitimci içi para dolu zarfı düşürdü, zabıta bulup teslim etti

Denizli’nin Buldan ilçesinde, emekli öğretmen Mehmet Özdemir, içi para dolu zarfı düşürdü. Özdemir, parasına belediye zabıtası sayesinde kavuştu.

A- A+

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, ilçe merkezinde rutin denetimler yaparken yerde içi dolu bir zarf buldu. Zarf açıldığında içinden 14 bin lira çıktı. Bunun üzerine zarfı sahibine ulaştırmak için çalışma başlatan zabıta görevlileri, Ziraat Bankası Şubesine gitti. Alınan bilgide, para dolu zarfın emekli eğitimci Mehmet Özdemir’e ait olduğu belirlendi.

Haberin DevamıReklam

Belediye zabıtasına davet edilen Özdemir’e içinde 14 bin lira olan zarf teslim edildi. Parayı alan Özdemir, “Bu para benim için çok önemliydi. Kaybolsaydı çok mağdur olacaktım. Dürüst davranışından dolayı zabıtalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Örnek davranışı sergileyen zabıta personeline tebrik eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Zabıta görevlilerimiz sergiledikleri bu davranışla kurumumuzun güvenirliliğini pekiştirmiş oldu. Bizim için vatandaşımızın güven duygusunu kazanmak her şeyden önemli” diye konuştu.