13.08.2020, Perşembe
23 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

Karahan’dan Buldan’da bir dizi açılış

Haber Merkezi - 12 Şubat 2020 Çarşamba - 14:50 Karahan’dan Buldan’da bir dizi açılış

Vali Hasan Karahan, Buldan’da bir dizi açılış gerçekleştirdi ve incelemelerde bulundu.

A- A+

İlçeye gelişinde Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Hasan Karahan, ilçedeki kamu yatırımları ile asayiş konularından bilgi aldı.

Daha sonra Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesine bağışlarla alınan çeşitli cihazların hizmete sunulması törenine katılan Karahan, “Altı ailemiz 1 milyon lirayı geçen bir katkı sağlayarak, hastanemizi daha kullanışlı ve faydalı hale getirecek şekilde eksiklerimizi tamamlamışlardır. Diğer eksiklikler de tabi zaman içinde bizim de katkımızla çözülecek. Güzel ve hayırlı bir iş. Allah hayrınızı kabul etsin. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara ve öncü olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Karahan, konuşmasının ardından hayırseverlerin 1 milyon 22 bin liralık bağışlarıyla alınan uyku testi cihazı, mamografi ünitesi, anestezi cihazı, laporoskopik set ve katarakt tedavisinde kullanılan cihaz ile hastaneye yapılan ünitelerin hizmete alınmasını gerçekleştirdi.

Valilik tarafından restorasyonu yaptırılan ve BELSAM El Sanatları Merkezi olarak kullanılacak olan Evliyazadeler Konağı’nın açılışını da yapan Karahan, burada el dokuma tezgâhları ve dokunan kumaşlarıyla ilgili bilgi aldı.